Dom i ogród

Najlepsze sposoby na ochłodzenie domu

Umieść wentylatory skrzynkowe okienne

Podobnie jak na poddaszu, twoje piętro ma tendencję do zatrzymywania rosnącego ciepła, a korzystanie z wentylatorów skrzynek okiennych to świetny sposób na naturalne chłodzenie domu w lecie. Podczas chłodzenia pomieszczenia z wentylatorami w oknach skieruj je na zewnątrz, aby wywietrzyć gorące powietrze, szczególnie gdy na zewnątrz jest cieplej. Poznaj sprawdzone domowe sposoby na ochłodzenie mieszkania.

Zainwestuj w odpowiednie wentylatory sufitowe

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie chłodu bez klimatyzacji jest zainstalowanie wentylatorów sufitowych. Wszędzie, gdzie ludzie gromadzą się, niezależnie od tego, czy jest to sypialnia, pokój dzienny czy kuchnia, są to miejsca, w których można uzyskać jak najwięcej korzyści z wentylatora sufitowego.

Sypialnia

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak schłodzić sypialnię, skoncentruj swoje wysiłki na łóżku. Użyj wentylatora stojącego, aby wepchnąć chłodniejsze powietrze z pokoju środkowego na łóżko podczas snu.

Oddychająca pościel ma kluczowe znaczenie dla chłodnego snu. Jedwabne lub satynowe prześcieradła są lekkie, ale mają tendencję do zatrzymywania ciepła – przyklejają się do naturalnych materiałów pościelowych, takich jak bawełna lub bambus, aby zapewnić lekkie, przewiewne pokrycie.

Odpoczynek to świetny sposób na zachowanie chłodu latem bez klimatyzacji. Nie tylko obniża temperaturę ciała, ale może także pomóc w utrzymaniu naturalnego chłodu w domu.

Ponieważ aktywność fizyczna wytwarza ciepło ciała, zacznij się uspokajać około godzinę przed snem, a także wyłącz elektronikę. Następnie zacznij się ochładzać: pij dużo wody z lodem.

Kuchnia

Korzystanie z kuchenki lub piekarnika doda niepożądanego ciepła do kuchni. Staraj się ograniczać gotowanie do wczesnych godzin porannych i planuj kolacje, które nie wymagają rozgrzania, np. Sałatki z makaronu lub sałatki. W przypadku gorącego posiłku bez gorącej kuchni spróbuj grillować lub użyć garnka.

Podłączona elektronika generuje ciepło, nawet gdy są wyłączone lub nieużywane, co może sprawić, że już gorący dom będzie jeszcze cieplejszy. Odłączaj rzeczy, takie jak tostery, wentylatory lub ładowarki urządzeń, gdy ich nie potrzebujesz.

Możliwość komentowania Najlepsze sposoby na ochłodzenie domu została wyłączona

Mam na imię Piotrek.