Finanse i biznes

Jakie są konsekwencje bankructwa?

Jak w przypadku każdego postępowania prawnego, upadłość jest złożonym problemem, który ma zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje. Każdy, kto rozważa ogłoszenie upadłości, powinien rozważyć wszystkie możliwe skutki przed podjęciem tego kroku. Niezależnie od tego, czy rozważa się zwykłą upadłość na podstawie rozdziału 7, czy plan spłaty na podstawie rozdziału 13 , konsultacja z wykwalifikowanym prawnikiem ds. Upadłości konsumenckiej ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sprawnego i korzystnego przebiegu procesu.

Zanim umówisz się na spotkanie z prawnikiem, możesz zapoznać się z kilkoma podstawowymi konsekwencjami dla każdej sprawy upadłościowej.

Absolutorium osobiste

Z drugiej strony ogłoszenie upadłości zwykle skutkuje umorzeniem. Zwolnienie ma miejsce, gdy sąd upadłościowy wydaje stały nakaz, który na zawsze uniemożliwia wierzycielom ściąganie długów, które wcześniej zaciągnąłeś. Zadłużenie z tytułu karty kredytowej jest jedną z powszechnych form zadłużenia, które może umorzyć sąd upadłościowy. Sądy zdecydowały, że firmy obsługujące karty kredytowe mogą sobie pozwolić na finansowe uderzenie umorzenia długów – firmy nie wycofają się z biznesu z powodu zadłużenia osoby fizycznej. Taka osoba będzie znacznie bardziej produktywna, jeśli nie utonie w długach.

Istnieją wyjątki, takie jak niedawne zobowiązania podatkowe oraz alimenty i zobowiązania alimentacyjne na dzieci . 1 Te długi są uważane za zbyt ważne, aby je wytrzeć, ale upadłość na podstawie rozdziału 13 może pomóc w ustaleniu bardziej wykonalnych planów płatności. Ponadto zwolnienie nie obejmuje nieruchomości. Dlatego wszelkie zastawy, jakie pożyczkodawca ma na Twoim domu, pozostaną w mocy po ogłoszeniu upadłości. W konsekwencji pożyczkodawcy mogą przejąć Twój dom, jeśli nie spłacisz pożyczki. 2

Automatyczny pobyt

Kolejnym pozytywnym aspektem ogłoszenia upadłości jest automatyczne zawieszenie. Ta cecha jest zasadniczo wstępnym orzeczeniem sądu. Gdy sprawa upadłości trafia do sądu, natychmiast chroni ona składającego ogłoszenie upadłości przed wierzycielami starającymi się o ściągnięcie długu. W związku z tym wierzyciele nie mogą dzwonić do Ciebie telefonicznie ani wysyłać zawiadomień o windykacji pocztą. Egzekucję czasami prowadzi http://komornikbobek.pl/.

W większości przypadków automatyczne zawieszenie obowiązuje do czasu podjęcia decyzji przez sąd upadłościowy, które długi zostaną wyczyszczone, a które spłacone. Ten proces jest nazywany wydaniem absolutorium. Istnieją jednak inne przypadki, w których automatyczny pobyt zostanie zniesiony . Automatyczny pobyt, który na przykład chroni Twoją własność, może zostać zniesiony, jeśli wartość nieruchomości jest mniejsza niż zadłużony dług. 4 Postępowanie rozwodowe może również skomplikować to, co chroni automatyczny pobyt.

Ocena kredytowa

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości zazwyczaj obniża zdolność kredytową osoby . Ponadto bankructwo nie wymaże historii Twoich przeszłych długów, nawet jeśli sam dług zostanie umorzony. Pożyczkodawcy potraktują to wszystko jako znak, że jesteś ryzykownym pożyczkobiorcą i możesz skończyć z wysokim oprocentowaniem pożyczek – jeśli w ogóle się do nich kwalifikujesz .

Chociaż jest to uzasadniona obawa, po bankructwie można powoli odbudowywać swój kredyt. Bankructwo pozostanie w raporcie kredytowym przez wiele lat , ale wpływ netto bankructwa na wyniki kredytowe jest zazwyczaj dodatni. Dzieje się tak dlatego, że podczas gdy bankructwo wpływa na twoją zdolność kredytową, podobnie jak rosnące zadłużenie. Jeśli bankructwo to jedyny sposób na powstrzymanie wzrostu zadłużenia, warto uderzyć w swoją zdolność kredytową, aby z czasem ją odbudować.

Prywatność

Negatywną konsekwencją ogłoszenia upadłości jest to, że wszystko, co złożysz w sądzie – w tym wszystkie twoje harmonogramy upadłości , które zawierają twoje osobiste informacje finansowe – jest dostępne publicznie. 5 Oznacza to, że przyjaciele, rodzina, pracodawcy i klienci mogą dowiedzieć się, ile pieniędze jesteś komu winien. Dla niektórych osób to zerwanie umowy.

Dla innych korzyści z ogłoszenia upadłości przewyższają czynnik prywatności – zwłaszcza, że ​​niektóre poufne informacje są chronione. Na przykład tylko cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego i numeru identyfikacyjnego podatnika są jawne, a osoby niepełnoletnie będą wymienione według inicjałów.

Możliwa utrata mienia

Osoby, które ogłoszą upadłość, mogą stracić majątek na rzecz syndyka . Wniosek o ogłoszenie upadłości polega na tym, aby sąd wkroczył i zdecydował, ile długu możesz spłacić, a ile należy umorzyć. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości o znacznej wartości – takiej jak luksusowe samochody – możesz zostać zmuszony do sprzedaży tego przedmiotu, aby spłacić część długu. Jeśli jednak uda Ci się skutecznie zwolnić swoją nieruchomość, syndyk nie będzie mógł jej sprzedać. 6

 

Możliwość komentowania Jakie są konsekwencje bankructwa? została wyłączona

Mam na imię Piotrek.