Dom i ogród

Historia sufitów napinanych

Nie tak dawno temu sufity napinane przeniosły się z luksusowego przedmiotu do kategorii standardowej dekoracji lokali mieszkalnych i przemysłowych. Ludzie chętnie wymieniają tradycyjne płytki sufitowe na nowoczesne i gładkie powierzchnie sufitów. Sufity napinane z PVC i samoloty podwieszane są dziś bardzo poszukiwane, które mają zarówno podobieństwa, jak i różnice. Duży wybór znajdziecie na stronie https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html.

Pojawienie się niezwykłych sufitów

Kiedy dokładnie pojawiły się sufity napinane i kto je wynalazł, nikt nie wie. Ale wiadomo na pewno, że pojawili się w sposób przypadkowy i absurdalny. Podczas masowych festiwali filcowych pokryć dachowych w Egipcie, filcowych pokryć dachowych w Grecji, jeden z gości odpalił z pasją statek z winem. Naczynie się zepsuło, ale jego zawartość pozostała w postaci plam na ścianie. Nie malowali plam, postanowili po prostu pokryć cały sufit specjalną ściereczką. W tamtych czasach pojawiły się pierwsze sufity napinane.

Minęło tyle lat i dopiero teraz ludzie zaczęli to robić ponownie. Zdecydowali się ponownie ozdobić sufit w połowie ubiegłego wieku w Europie. Następnie trend ten został zauważony za granicą. Konstrukcje sufitowe tego rodzaju stali stały się szczególnie popularne we Francji, gdzie technologia produkcji sufitów podwieszanych została udoskonalona.

Ogólne aspekty PCV podwieszanego i sufitów podwieszanych i ich różnice

Niektóre osoby nie znają technologii wytwarzania i instalowania sufitów podwieszanych, dlatego uważają, że konstrukcje PCV i sufity podwieszane są prawie takie same. Ale to dalekie od przypadku. Wspólne w nich są tylko specjalne wsporniki, za pomocą których są przymocowane do sufitu. Pod wszystkimi innymi względami te dwie konstrukcje nie mają podobieństw.

Sufity napinane z PCV – specjalna konstrukcja w postaci tkaniny, która jest rozciągnięta na obwodzie pomieszczenia, które ma być wyposażone. Wodoodporny film działa jak płótno. Jest to dodatkowa zaleta tego projektu – powódź od sąsiadów z góry nie powinna się bać. Ponadto z takiej folii można wykonać zarówno proste, równe powierzchnie, jak i sufity o niestandardowych kształtach – wielopoziomowy sufit lub kopuła. Proces instalacji jest czysty, łatwy i wygodny. Nie trzeba przenosić mebli i sprzątać pokoju.

Fałszywe sufity – specjalna konstrukcja w postaci ramy, która jest również montowana na obwodzie pomieszczenia. Po instalacji rama jest osłonięta idealnie równomierną szmatką – płytą gipsowo-kartonową lub lekkim gipsem. Montaż sufitów podwieszanych z gipsu również nie sprawi większych trudności. Po instalacji materiał ten jest łatwy do malowania lub szpachlowania.

Jeśli konstrukcje z PCV zabiorą od ciebie nie więcej niż 4 cm twojej przestrzeni, wówczas fałszywe sufity mogą „zjeść” wszystkie 10 cm. W procesie zmiany projektu klasztoru należy się tego nauczyć.

Możliwość komentowania Historia sufitów napinanych została wyłączona

Mam na imię Piotrek.