Zdrowie

Czy mam dyskopatię?

Co to jest choroba krążka lędźwiowego?

W  dyskopatia lędźwiowe  odpowiada degeneracji lędźwiowym międzykręgowy dysk produktu normalnego starzenia kręgosłupa. Odpowiada to odwodnieniu krążka, a konkretnie jądra miażdżystego (żel wewnątrz krążka międzykręgowego) i obecności pęknięć w pierścieniu (pierścieniu włóknistym) zawierającym ten żel. Rehabilitacja Warszawa pomoże się tego problemu pozbyć.

Fizjoterapeuta Marek z Warszawy wyjaśnia, że ​​uraz jest spowodowany normalną degeneracją kręgosłupa i jest determinowany przez dziedziczność i genetykę pacjenta.

Objawy dyskopatii lędźwiowej

Jego głównymi objawami są  bóle krzyża  i krzyża (ból krzyża promieniujący do jednej lub obu nóg), ten ostatni spowodowany podrażnieniem i / lub uciskiem korzenia nerwu z powodu wypływu materiału z wnętrza krążka międzykręgowego, stan zwany  przepukliną jądro miażdżyste .

„Jego diagnoza jest kliniczna (objawy i badanie przedmiotowe) i wymaga obrazowania. Może to być radiografia , tomografia komputerowa kręgosłupa lędźwiowego i / lub rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego ”- wskazuje specjalista.

Jest on specyficzny dla każdego pacjenta i obejmuje środki przeciwbólowe, zwiotczające mięśnie i odpoczynek, poprzez nacieki na poziomie kręgosłupa, w niektórych przypadkach po zabiegi chirurgiczne. 

Ogólnie rzecz biorąc, leczenie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Ryzyko infiltracji jest niskie i mniej dotkliwe, a wielką korzyścią jest znaczne złagodzenie bólu krzyża i lędźwiowego. Więcej o tym problemi możeci poczytać na stronie https://fizjoarena.pl/dyskopatia-ledzwiowa-objawy-leczenie/.

Z drugiej strony „ryzyko operacji jest zróżnicowane, a ekspozycja na nie jest uzasadniona tylko wtedy, gdy pacjent cierpi na ciężki, nieuleczalny ból w dolnej części pleców lub występuje z postępującym zaburzeniem neurologicznym, które grozi nieodwracalnymi następstwami neurologicznymi” – wyjaśnia ortopeda.

To, które leczenie jest najlepsze dla każdego pacjenta, zależy od nasilenia bólu i obecności towarzyszącego mu uszkodzenia neurologicznego (postępująca utrata siły kończyny).

Gradacja:

Leczenie stosuje się w przypadkach łagodnego do umiarkowanego bólu bez zaangażowania neurologicznej.

Infiltracja w przypadku silnego bólu bez zaangażowania neurologicznej.

Operacja wykonuje się, gdy jest silny ból lub postępujące zaangażowanie neurologicznych.

Możliwość komentowania Czy mam dyskopatię? została wyłączona

Mam na imię Piotrek.