Dom i ogród

5 Najlepszych Domowych Środków Zaradczych Na Zatkane Odpływy

Domowe środki zaradcze na zatkane odpływy

Masz zatkany odpływ? W niektórych przypadkach drobnych zatorów można to naprawić samodzielnie. Pierwszym krokiem jest określenie dokładnego problemu i tego, czy odpływ jest całkowicie zatkany, czy też woda powoli wypływa. Podstawowy problem polega na tym, że na rurze spustowej nagromadziły się zanieczyszczenia, które należy spłukać. Podczas gdy wiele osób próbuje zabiegów chemicznych, produkty te mogą pogorszyć sytuację i przesunąć zator tylko dalej, gdzie jest trudniej do niego dotrzeć. Zamiast próbować agresywnych chemikaliów, które mają ograniczony sukces, wypróbuj jeden z tych domowych środków na zatkane kanalizacje: Sprawdźmy jak odetkać zlew.

Wrzątek

Jedną z najłatwiejszych i najskuteczniejszych metod samodzielnego usuwania zatkanych odpływów, czy to zlewu, prysznica czy toalety, jest zwykłe gotowanie wody. Jedno zastrzeżenie – jeśli w Twoim domu są rury PCV, nie używaj tej metody! Po prostu zagotuj wodę w czajniku lub garnku i ostrożnie wylej ją bezpośrednio do odpływu, unikając kontaktu z porcelaną zlewu. Wrząca woda jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na udrożnienie zlewu, stopienie nagromadzonego oleju i uwolnienie zanieczyszczeń.

Czyszczenie pułapki zlewu

Wiele odpływów zlewozmywaków zatyka się w syfonie – rurze w kształcie litery U znajdującej się pod łazienką lub kuchnią. Ta rura ma za zadanie powstrzymać przedostawanie się gazów kanalizacyjnych z powrotem do domu i na zewnątrz. Kształt pułapki sprawia, że ​​jest prawdopodobnym winowajcą w zatkanym zlewie. Ta metoda wymaga usunięcia pułapki. Krok pierwszy, zdobądź wiadro, które umieści pod pułapką! Do poluzowania rury potrzebne będzie odpowiednie narzędzie (regulowany klucz do rur). Niektóre syfony mają korek wyczystkowy na dole łuku, a jeśli tak, wyjmij go i wypuść wodę. Weź wyprostowany metalowy wieszak na ubrania i przeprowadź go przez rurę, aby usunąć wszelkie blokady.

Jak odblokować drenaż: Przepychaczka

Każdy dom powinien mieć jeden lub dwa tłoki, ponieważ te narzędzia są jednym z najlepszych domowych środków do udrażniania zlewu. Do toalety potrzebny jest kołnierzowy tłok do toalety. Tłok do zlewu może być mały lub duży, ale większy tłok powoduje większe zasysanie – magiczny składnik udrażniania odpływu. W przypadku zlewozmywaków przed zanurzeniem należy wyjąć metalowe sitko w odpływie. Sekret tkwi w uszczelce, którą dostajesz między tłokiem a zlewem. Weź zestaw tłoków i zabierz się do pracy szybkimi, ostrymi ruchami wgłębnymi. W przypadku toalet gumowy kołnierz jest istotnym aspektem skutecznego odłączania toalety. Wystarczy szybko i gwałtownie wcisnąć i wyjąć tłok, a zatyczka może się często wyrwać.

Wąż Spuszczania Dłoni

Niektórzy właściciele domów zainwestowali w węża spustowego. Te narzędzia działają poprzez wciąganie stalowego drutu do odpływu. Następnie wąż zostaje skręcony, gdy uderza w barierę, aby usunąć szczątki. Wykonanie zadania wymaga trochę więcej pracy, ponieważ w odpływie zlewu będziesz musiał wyjąć pułapkę przed wężem – upewnij się, że postawiłeś wiadro, aby złapać wodę!

Soda

Niezależnie od tego, czy pijesz napoje gazowane, czy nie, posiadanie butelki lub dwóch w domu może się przydać do odłączenia odpływu. Aby ta metoda była skuteczna, soda powinna mieć temperaturę pokojową i nie powinna być dietą. Wiele rodzajów napojów gazowanych ma właściwości korozyjne (przepraszam, żołądek) i może zepsuć się, jeśli zostanie wylana do kanalizacji i pozostawiona na godzinę lub dwie. Ta metoda jest lepsza niż agresywne chemiczne środki do czyszczenia rur, które mogą uszkodzić rury – i skórę w przypadku zachlapania.

Jeśli DIY nie działa

Niektóre problemy z odpływem muszą zostać rozwiązane przez profesjonalistę. W duer.pl/hydraulik/ jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci przywrócić swobodny przepływ drenów, bez względu na to, jak poważny jest problem. Po prostu zadzwoń do nas, a nasz zespół czystych, przyjaznych i profesjonalnych hydraulików może przywrócić sprawne kanalizacje, od zlewów, przez toalety, aż po linię główną – mamy cały sprzęt i umiejętności, aby szybko rozwiązać problem.

Możliwość komentowania 5 Najlepszych Domowych Środków Zaradczych Na Zatkane Odpływy została wyłączona

Mam na imię Piotrek.