Rozrywka

10 prostych wskazówek, jak promować swój blog modowy i zdobyć więcej obserwujących

Niektórzy z was poprosili o wskazówki, jak skutecznie promować swojego bloga po przeczytaniu postów autopromocji mojego blogera , więc przygotowałem tę listę. Został napisany z myślą o blogerach modowych, ale większość z tych wskazówek ma zastosowanie do każdego rodzaju bloga. Mam nadzieję, że uznasz to za przydatne. 🙂 Jeśli jest jeszcze coś, co Cię ciekawi, daj znać w komentarzach!

 

1. Utwórz stronę na Facebooku dla swojego bloga

i publikuj tam swoje aktualizacje. Upewnij się, że link do Twojej strony na Facebooku jest widoczny na każdej stronie Twojego bloga, aby czytelnicy mogli go łatwo znaleźć (na przykład umieść go na pasku bocznym). Gdy ktoś polubi Twoją stronę , często pojawia się ona na stronach głównych jego znajomych na Facebooku (kanał aktualności). W ten sposób docierasz także do tych, którzy jeszcze nie odwiedzili Twojego bloga. Jeśli podoba im się to, co widzą, gdy przeglądają Twoją stronę i bloga, prawdopodobnie wrócą i zostaną Twoimi stałymi czytelnikami.

2. Utwórz profil na Twitterze

i publikuj linki do swoich aktualizacji, ale nie tylko tego. Jeśli używasz Twittera tylko do linkowania do swojego bloga, nie zdobędziesz wielu obserwujących, ponieważ jest to nudne. Celem Twittera jest interakcja z innymi. Bądź osobisty. Prześlij dalej posty innych blogerów, które lubisz. Nie bój się rozmawiać z ludźmi! Wszyscy jesteśmy mili.

Nie musisz tweetować tylko o rzeczach bezpośrednio związanych z Twoim blogiem. Tweetuj o rzeczach, którymi jesteś . Jeśli jesteś ciekawy , ludzie będą skłonni przeczytać to, co masz do powiedzenia na swoim blogu.

3. Dodaj przycisk Facebook Like do swoich postów

Działa to tak samo, jak strony na Facebooku: kiedy ktoś polubi Twój post, pojawia się w kanale aktualności jego znajomych, co oznacza, że ​​nagle widzi go wiele osób.

Ustawienie przycisku Lubię to na swoim blogu to żaden problem – korzystam z WordPressa i używam wtyczki Like-Button-For-Wordpress (jest o wiele więcej wtyczek, które zrobią to samo, ale ta najbardziej mi się podoba, ponieważ ma kilka dodatkowych funkcji). Jeśli korzystasz z Bloggera, zapoznaj się z tymi instrukcjami, jak dodać przycisk pod każdym postem.

4. Zostaw komentarze na innych blogach

Mówimy o znaczących, przemyślanych komentarzach. Pomyśl o tym, co przeczytałeś. Przenieś swoje pomysły do ​​dyskusji. Podziel się własną historią lub doświadczeniem. Blogerzy uwielbiają to, ponieważ pokazuje, że naprawdę poświęciłeś czas na zapoznanie się z naszymi postami. Kiedy ktoś zostawia mi świetny komentarz , zawsze odwiedzam jego bloga i staram się napisać odpowiednią odpowiedź. Wielu blogerów komentuje każdy otrzymany komentarz, więc jeśli szerzysz miłość, masz gwarancję, że otrzymasz ją w zamian!

5. Pisz posty gości na innych blogach

Zastanów się, jakich ludzi chcesz przyciągnąć do swojego bloga i napisz post gościnny na blogu z taką (lub podobną) publicznością. Idealnie byłoby, gdyby blog, który będzie publikował Twój post gościnny, miał większy ruch niż Twój blog, ale jeśli celujesz w określoną niszę, nie jest to takie ważne. Sprawdź więcej wskazówek, jak zorganizować i napisać świetny post gościnny.

6. Poproś czytelników o udostępnienie Twoich treści

na innych stronach i ułatw im to, umieszczając przyciski mediów społecznościowych (linki do Facebooka, Twittera, StumbleUpon, e-mail, Digg itp.) na końcu postów. W Bloggerze możesz włączyć przyciski, otwierając kartę Projekt, klikając Edytuj w sekcji Posty na blogu i zaznaczając Pokaż przyciski udostępniania w wyskakującym okienku (zobacz to zdjęcie, aby uzyskać szczegółowe informacje).

Jeśli chcesz mieć więcej przycisków udostępniania niż 5 oferowanych przez Bloggera, użyj usługi takiej jak AddThis lub ShareThis (działa zarówno w Bloggerze, jak i WordPress). Jeśli korzystasz z WordPressa, możesz także wybierać spośród wielu wtyczek (obecnie używam SexyBookmarks w Dressful).

7. Znajdź blogi i strony internetowe, które prowadzą wywiady lub profile dla blogerów

i poproś o wyróżnienie . Podobnie jak w przypadku pisania postów gościnnych, jest to świetny sposób na zaprezentowanie swojego bloga nowej publiczności (Czerwona Sukienka zaprasza w każdy poniedziałek bloger modowy ).

8. Uspołeczniaj się wirtualnie.

Dołącz do witryn i forów związanych z Twoim tematem na blogu i nawiąż kontakt z innymi. Jeśli jesteś blogerem modowym, polecam niezależnych blogerów modowych (zasoby i artykuły na wszystko, od wskazówek dotyczących lepszego pisania po zarabianie na blogu),

Jeśli jesteś początkujący bloger , nie polecam witryn jak ponieważ trzeba mieć olbrzymią odnieść sukces na nich. Nie warto poświęcać im dużo czasu w zamian za bardzo mały ruch. Będzie lepiej, jeśli wykorzystasz te godziny na pracę nad treścią swojego bloga.

9. Uspołeczniaj się lokalnie.

Weź udział w wydarzeniach związanych z tematem Twojego bloga, spotkaniach blogerów i Twittera oraz sieci, sieci i sieci. Aby uniknąć niezgrabnego szukania długopisu i kartki papieru, gdy chcesz komuś podać swój adres na blogu, zawsze przechowuj w torbie zapas wizytówek z adresem.

10. Twórz inspirujące i oryginalne treści,

czy to tekst, zdjęcia, wideo, cokolwiek. Możesz wyróżnić się we wszystkich powyższych 9 punktach, ale najważniejsze jest ciągłe publikowanie treści, które ludzie chcą czytać i udostępniać . Zanim zaczniesz poważnie poświęcać czas na promowanie swojego bloga, upewnij się, że opublikowałeś co najmniej kilka postów, z których jesteś naprawdę dumny.

Jeśli ludzie odwiedzą Twojego bloga i nie zobaczą nic interesującego, nie udostępnią go. Świetna treść jest sama w sobie wezwaniem do działania.

Możliwość komentowania 10 prostych wskazówek, jak promować swój blog modowy i zdobyć więcej obserwujących została wyłączona

Mam na imię Piotrek.